Privredni savjet

privredni savjet

Šta je privredni savjet?

Privredni savjet je mješovito tijelo sastavljeno od predstavnika privatnog sektora (vlasnika i izvršnih direktora lokalnih malih, srednjih i velikih preduzeća), javnog sektora (opštinske uprave i drugih nadležnih institucija na lokalnom nivou) i organizacija civilnog društva.

Osnovna funkcija privrednog savjeta jeste jačanje javno-privatnog dijaloga (JPD) a sve u cilju stvaranja što povoljnijeg poslovnog ambijenta na prostoru opštine.
JPD predstavlja svaki oblik interakcije između javnog i privatnog sektora  sa krajnjim ciljem uključivanja privatnog sektora u procesu donošenja odluka na lokalnom nivou i jedan je od ključnih preduslova za stvaranje povoljnog poslovnog okruženja i celokupan održivi razvoj opštine Teslić. Uspostavljanje i vođenje JPD-a predstavlja sastavni deo funkcionisanja lokalne samouprave. U cilju uspostavljanja što kvalitetnijeg dijaloga, opština je osnovala Privredni savjet. Odluka o osnivanju Privrednog savjeta opštine Teslić usvojena je od strane Skupštine opštine Teslić na sjednici održanoj 27.12.2013. godine („Službeni glasnik opštine Teslić“, broj 14/13).
Odluka o osnivanju Privrednog savjeta
Rješenje o imenovanju članova privrednog savjeta opštine Teslić
Rješenje o imenovanju članova drugog saziva privrednog savjeta opštine Teslić (2018-2022 god.)

Uloga privrednog savjeta

• Redovno međusobno informisanje javnog i privatnog sektora
  • Razmatranje značajnih razvojnih pitanja i pitanja unapređenja poslovnog okruženja
  • Predlaganje mjera za razvoj zajednice i unapređenje opštinske poslovne klime
  • Diskusija o prijedlozima privatnog sektora koje su usmjerene na razvojna pitanja od značaja za lokalnu zajednicu
  • Diskusija o mjerama i inicijativama koje se tiču privrednog sektora sa viših nivoa vlasti
  • Razmatranje inicijativa za partnerske projekte i učešće u njihovoj implementaciji

Struktura privrednog savjeta

Struktura Privrednog savjeta se sastoji od 12 sektorskih predstavnika iz privatnog sektora i 7 predstavnika iz javnog sektora. Predstavnike privatnog sektora imenuje Načelnik opštine.

Zastupljeni sektori:

• prerada drveta i proizvodnja namještaja
  • prerada i proizvodnja kože, obuće i tekstila
  • metaloprerađivačka industrija
  • hemijska industrija
  • turizam i ugostiteljstvo
  • primarna proizvodnja i prerada hrane
  • grafička djelatnost i prerada papira i plastike
  • transportne usluge i špedicija
  • građevinarstvo, projektovanje i inženjering
  • finansijsko posredništvo i osiguranje

Predstavnici javnog sektora se biraju automatizmom po funkcijama:

• Načelnik opštine
  • Načelnik odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti
  • Načelnik odjeljenja za finansije
  • šef Odsjeka za razvoj i investicije
  • Direktor komunalnog preduzeća „Komunalac” a.d.
  • Direktor komunalnog preduzeća „Rad”a.d.
  • Direktor Turističke organizacije opštine Teslić
Prvi saziv Privrednog savjeta opštine Teslić 2014-2018 god. - zapisnici sa sastanaka
 Prvi sastanak Privrednog savjeta
 Drugi sastanak Privrednog savjeta
 Treći sastanak Privrednog savjeta
 Četvrti sastanak Privrednog savjeta
 Peti sastanak Privrednog savjeta

Šesti sastanak Privrednog savjeta

Sedmi sastanak Privrednog savjeta
  Osmi sastanak Privrednog savjeta
Deveti sastanak Privrednog savjeta
Deseti sastanak Privrednog savjeta
 Jedanaesti sastanak Privrednog savjeta
Dvanaesti sastanak Privrednog savjeta
Trinaesti sastanak Privrednog savjeta
Četrnaesti sastanak Privrednog savjeta
Petnaesti sastanak Privrednog savjeta
Šesnaesti sastanak Privrednog savjeta

Izvještaji o radu, inicijative i ostala dokumenta Privrednog savjeta opštine Teslić

Poslovnik o radu Privrednog savjeta opštine Teslić

Izvještaj o radu Privrednog savjeta opštine Teslić za 2014. god.
Izvještaj o radu Privrednog savjeta opštine Teslić za 2017. god.

Drugi saziv Privrednog savjeta opštine Teslić 2018-2022 god.

R.br   Datum    Dnevni red   Zapisnik
   1.  05.09.2018   I sastanak PS-dnevni red I sastanak PS-zapisnik

Tehnički sekretarijat Privrednog savjeta opštine Teslić
Odsjek za lokalni ekonomski razvoj i evropske integracije
Karađorđeva 18 - 74270 Teslić

Tel: 053/411-552

Svi dokumenti su u pdf formatu. U slučaju da nemate instaliran pdf čitač na svome računaru, kliknite na sliku ispod da preuzmete i instalirate besplatan pdf čitač.
adobe reader