Investicione prilike

borje pone

Osnovne informacije

Zonu čini kompleks mehaničke i hemijske prerade drveta Teslić, sa svom infrastrukturom. U zoni se nalazi 20 zidanih objekata sa oko 18.000 m2 prostora. Objekti i infrastruktura su očuvani i u dobrom stanju.Vlada RS kupila je firmu Borje, a slobodne objekte i zemljište od 6,5 ha dodijelila opštini na upravljanje. Ova industrijsko poslovna zona smještena je u samom centru grada te je u tom smislu jako atraktivna.

lanara ss

Osnovne informacije

Industrijska zona Lanara pokriva površinu od 14 ha od kojih  je 11,8 ha ili 84 % predstavljaju slobodne  placeve za investitore. U zoni ima 21 parcela u različitim veličinama od 2.700 m²  do 8.500 m²  s tim da je plan parcelacije fleksibilan tj. moguće je smanjiti ili povećati određenu parcelu spajanjem više parcela .Zona se nalazi u blizini postojećih privrednih objekata ( Borje i Destilacija ) i centra grada , tako da je sva neophodna infrastruktura locirana odmah do nje dok se najbliži stambeni objekti nalaze oko 500m daleko.